Vi är en kreativ digital byrå

Langustus Industrier är en kreativ digital byrå som hjälper våra kunder genom alla delar av digital marknadsföring, från strategiska frågeställningar till lansering av en färdig lösning. Vi hjälper er med Strategi, Design, Webb, Appar och Spel. Vi är er digitala reklambyrå och webbyrå/designbyrå på samma gång!

Hos oss

Vi gillar design, inredning och kläder, kom gärna in och säg hej. Ni kan även passa på att köpa en t-shirt hos Cormorant Island som har sin fysiska butik hos oss!

Medarbetare

Andreas Larsson

VD, Designer

+46 070 720 21 80
andreas@langustus.com

Fredrik Laurent

Utvecklare

+ 46 706 58 81 63
fredrik@langustus.com

Johan Laurent

Designer, Strateg, KAM

+46 706 58 81 62
johan@langustus.com

Adam Bäckman

Utvecklare, Designer

+46 730 62 66 72
adam@langustus.com

Meriyam Ericsson

Projektledare

+46 733 16 79 00
meriyam@langustus.com

Marcus Johansson

Utvecklare

+46 708 11 30 73
marcus@langustus.com

DU?

Är du en guru?

Tveka inte att höra av dig, vi söker alltid efter talangfulla härliga personer. Skicka oss ett mejl vettja!

Vad vi gör

Langustus gör analyser, designar, bygger och skapar kreativa digitala lösningar. Vi gör allt från webbplatser, appar, kampanjsidor, strategier, analyser till optimering av varumärken. Vi är en härlig blandning av designers, utvecklare, strateger och projektledare med massor av kreativitet och kunskap!

Vi jobbar med

Uppdrag

Nedan kan ni se lite smått och gott från våra uppdrag, vi har valt ut det som vi tycker såg nice ut!

Kontakta oss

Langustus Industrier AB
Gamla Rådstugegatan 1
Telefon: 0706-588163